AUTOBUS DLA WTZ W MOŃKACH

Nowy autobus marki Mercedes, przystosowany do przewozu dziewiętnastu osób niepełnosprawnych – jest już własnością Warsztatu Terapii Zajęciowej w Mońkach prowadzonego przez Caritas Archidiecezji Białostockiej. Uroczyste przekazanie i poświęcenie pojazdu odbyło się 30 stycznia 2018 r. w Mońkach. W wydarzeniu udział wzięli ks. Adam Kozikowski – dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej , dyrektor Oddziału Podlaskiego PFRON Pani Grażyna Bogdańska, starosta moniecki Andrzej Franciszek Daniszewski, , kierownik WTZ w Mońkach Tomasz Pac,  kierownik PCPR w Mońkach Pani Genowefa Kulikowska oraz podopieczni i pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Autobus już służy podopiecznym Warsztatu Terapii Zajęciowej w Mońkach. Od poniedziałku do piątku, każdego ranka zabiera ich z miejsca zamieszkania – z Goniądza, Zabiela, Dawidowizny i Mociesz, Jaskry oraz Jasionówki i wiezie na zajęcia do Moniek. Po południu – podopieczni korzystają z autobusu, by wrócić do domu.

Zakup został dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”, realizowanego przez jest Powiat Moniecki. Całkowity koszt zakupu autobusu wynosił 266.910,00 złotych, z czego 190.275,68 złotych dofinansował PFRON, a 76.634,32 złotych – Caritas Archidiecezji Białostockiej.

zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Mońkach

2   3   5   8

 

keyboard_arrow_up
Skip to content