Białystok obronił tytuł Mistrza Świata w Dobroci

Tegoroczny finał akcji Kilometry Dobra już za nami. Spośród wszystkich organizacji biorących udział w kampanii Caritas Archidiecezji Białostockiej pozyskała najwięcej środków – 274 443,94 zł czyli 6 237,36 metrów Dobra i tym samym obroniła tytuł Mistrza Świata w Dobroci dla Białegostoku.

W 2017 roku do rywalizacji stanęło ponad 40 miast, które były reprezentowane przez różne organizacje dobroczynne. Każda z nich starała się pozyskać jak najwięcej pieniędzy na wyznaczony przez siebie cel i zdobyć zaszczytny tytuł Mistrza Świata w Dobroci dla swojego miasta. Zwycięstwo należało już do mieszkańców Lublina i Jarosławia, a teraz, po raz drugi należy do Białegostoku.

Białostocka Caritas w bieżącym roku kontynuowała zbiórkę funduszy na remont Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień „Metanoia”. Placówka istnieje 17 lat i przez cały ten czas cieszy się opinią jednego z najbardziej skutecznych ośrodków w Polsce. Zajmuje się terapią młodzieży uzależnionej w wieku od 13 do 19 lat. Jest to jedyny ośrodek na Podlasiu skierowany do tak młodych osób. Aby remont mógł być przeprowadzony brakuje jeszcze ponad 250 tysięcy zł. Dlatego wciąż apelujemy o wsparcie. Nr konta: 66 1240 5211 1111 0000 4931 3527 z dopiskiem Metanoia.

Kampania Kilometry Dobra 2017 trwała od 1 marca do 11 czerwca. Przez 3 miesiące organizacje pozyskują pieniądze wszystkimi dostępnymi metodami: poprzez zbiórki w szkołach, parafiach, stronę internetową, festyny, koncerty itp. Kampanii towarzyszy próba pobicia rekordu Guinnessa. Konkurencją jest układanie ciągu monet o jednym nominale – stąd Kilometry Dobra. Monety przykleja się na taśmę klejącą, tworząc metrowe odcinki. Do rekordu potrzebujemy 75 km., czyli ponad 3,3 mln zł.

W akcję zaangażowało się ponad 50 szkół i przedszkoli, ponad 100 parafii, firmy, instytucje, wspólnoty i osoby indywidualne. „Dziękujemy za pomoc wszystkim darczyńcom, wolontariuszom,   kuratorium oświaty oraz departamentom edukacji i kultury” – mówi ks. Adam Kozikowski, dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej.

W dniu finału ciągi monet jednozłotowych układane są na placach miast biorących udział w akcji. Białostocki finał miał miejsce 4 czerwca na placu przed teatrem dramatycznym. Podziękowaniem za wszelkie wsparcie, zaangażowanie i udział w akcji były koncerty scholi Boże Echo i Winnica wieczorna potańcówka w świetle lampionów.

keyboard_arrow_up
Skip to content