CARITAS POMAGA ROZLICZYĆ SIĘ Z FISKUSEM

Caritas Archidiecezji Białostockiej pomaga rozliczyć się z fiskusem. Organizacja zaprasza wszystkich, którzy potrzebują pomocy księgowej przy rozliczeniach rocznych z Urzędem Skarbowym.

„Wszystkie osoby chętne, które chciałyby skorzystać z pomocy naszych pań księgowych przy rozliczeniu PIT-u za rok 2021, zapraszamy do naszego biura przy ul. Warszawskiej 32 w Białymstoku. ” – mówi Agata Papierz, rzecznik białostockiej Caritas. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00.

Natomiast osoby, które chcą rozliczyć się przez Internet mogą pobrać bezpłatne formularze lub rozliczyć się on-line. Wystarczy wejść na stronę www.bialystok.caritas.pl i skorzystać z zakładki 1%.

Dyrektor białostockiej Caritas – ks. Jerzy Sęczek zachęca do przekazania jednego procenta podatku i podkreśla na co m.in. w tym roku zostaną przeznaczone środki z kampanii 1%

„Bardzo chcielibyśmy poprawić warunki bytowe samotnym matkom, dlatego Dom Matki i Dziecka wymaga wymiany stolarki okiennej, a także utworzenia łazienek. Do tej pory panie korzystały ze wspólnych łazienek, ale jest technologiczna możliwość stworzenia łazienek w każdym pokoju, aby każda matka z dziećmi miała godne warunki. Wydaje mi się, że na te sześć łazienek, które planujemy wydamy około 200 tysięcy, a na wycenę stolarki okiennej jeszcze czekamy.”

Jak mówi s. Christiana Uściłowicz – kierowniczka placówki, szczególnie w dobie pandemii remont sanitariatów jest dla mieszkańców domu niezwykle ważne:

„W naszym domu jest w tej chwili 5 pokoi dostępnych dla mam z dziećmi. Są to pokoje, które nie mają sanitariatów. Łazienki, toalety, prysznice są na zewnątrz, na korytarzu, są wspólne. (…) Technicznie da się to zrobić, aby każda mama miała w pokoju taką łazienkę. Ułatwi to bardzo naszą sytuację i poprawi warunki życia. A pandemia nam pokazała jak bardzo jest to teraz istotne, żebyśmy mogli w przypadku choroby się np. wyizolować i nie zarażać innych. W tym momencie to konieczna dla nas rzecz.” Jak dodaje s. Christiana – „Też potrzebujemy wymiany okien dlatego, że one są już stare i zupełnie nieszczelne. Dogrzewamy, jak możemy i uszczelniamy te okna, ale trzeba by je było wymienić”.

W 2021 r. dzięki wsparciu z jednego procenta podatku Caritas Archidiecezji Białostockiej pomogła tysiącom osób potrzebujących prowadząc dwadzieścia placówek
i realizując ponad trzydzieści różnego rodzaju akcji i programów pomocowych na terenie województwa podlaskiego. We współpracy z Caritas Polska wsparcie międzynarodowe otrzymali również poszkodowani w różnego rodzaju kataklizmach i katastrofach.

Łazienki w Domu Matki i Dziecka przed remontem.

Jedna z wyremontowanych łazienek.

keyboard_arrow_up
Skip to content