Integracja przez sport

„Sport, integracja i wspólna zabawa” – pod takim hasłem odbyła się II Olimpiada Osób Niepełnosprawnych zorganizowana w dniu dzisiejszym (9 czerwca 2015 r.) przez Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Archidiecezji Białostockiej we współpracy z Zespołem Szkół Katolickich im. M. B. Miłosierdzia. Do wspólnej zabawy i zdrowej rywalizacji sportowej zgłosiło się 10 ośrodków z Białegostoku i okolic. Wzięło w niej udział ok. 200 zawodników. „Lubię sport, on daje mi energię. Sport to jest życie. I cieszę się, że mogłam spotkać tylu znajomych” – mówiła Beatka, podopieczna ŚDS Caritas. Wśród rozgrywanych konkurencji znalazły się: rzut piłką lekarską do tyłu, tory przeszkód, „Szalony pociąg”, czy Hula Hop. Konkurencje były tak dobierane, aby każda osoba niepełnosprawna mogła wziąć w nich udział.

 

„Celem Olimpiady Osób Niepełnosprawnych jest ich integracja ze społeczeństwem. Żeby osoby te mogły poznać swoje możliwości, zmierzyć się z innymi, a przede wszystkim budować dobry wizerunek własnej osoby” – podkreśla Ewa Gulewicz, współorganizatorka wydarzenia.

 

Pierwsze miejsce zajął Środowiskowy Dom Samopomocy z Suwałk, drugie Warsztaty Terapii Zajęciowej z Czarnej Białostockiej, a na trzecim miejscu znalazły się WTZ Caritas z Moniek. Wszystkie drużyny otrzymały również puchary pamiątkowe i dyplomy, a każdy z uczestników został odznaczony medalem oraz dostał paczkę z upominkami. Imprezę uświetniły występy zespołu tanecznego „ Triki” oraz zespołu wokalnego „Wokadram”.
Serdecznie gratulujemy zarówno zwycięzcom, jak również wszystkim zawodnikom, którzy spisali się znakomicie.

keyboard_arrow_up
Skip to content