Jałmużna Wielkopostna

Jałmużna Wielkopostna to cykliczna akcja Caritas. Celami tegorocznej edycji jest pomoc seniorom i zachęta do rozwoju osobistego w duchu miłości do bliźniego. Intencją akcji jest ukierunkowanie społeczeństwa na los osób chorych i starszych oraz konkretna pomoc na ich rzec.

Jałmużna Wielkopostna to ekumeniczna akcja charytatywna organizowana już od 18 lat przez Caritas Polska oraz Caritas diecezjalne we współpracy z Eleos Kościoła Prawosławnego, Diakonią Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz Diakonią Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Zbiórki do specjalnie przygotowanych skarbonek będą prowadzone w szkołach i parafiach przez cały okres Wielkiego Postu oraz w następującym po nim Tygodniu Miłosierdzia. Jest to niezwykły czas budowania postaw oraz wrażliwości u najmłodszych. Jak co roku przekazujemy tysiące specjalnych skarbonek dzieciom.

Wielki Post to czas refleksji i dzielenia się z innymi. Proponujemy trzy ćwiczenia duchowe – POST, JAŁMUŻNĘ, MODLITWĘ. Zachęcamy, żeby podzielić się w tym szczególnym okresie z potrzebującymi nie tym co nam zbywa, ale tym co ma dla nas wartość. To co zaoszczędzisz dzięki praktyce postu, może dla kogoś uczynić wielkie dobro.

keyboard_arrow_up
Skip to content