Kilkaset osób wzięło udział w Wigilii dla potrzebujących.

W niedzielę 24 grudnia o 14.00 w Zespole Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3 odbyła się 4 Wigilia dla potrzebujących zorganizowana wspólnie z Fundacją Rodziny Czarneckich oraz Zespołem Szkół Katolickich.

W wydarzeniu wzięło udział kilkaset osób samotnych, ubogich i bezdomnych. Była to jedna z 18 Wigilii Caritas, które w tym samym czasie miały miejsce w kilkunastu miastach w Polsce m.in. Poznaniu, Lublinie czy Krakowie.

„Zdecydowanie tego dnia, tego wieczoru, nikt nie powinien zostać sam” – powiedział dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej ks. Adam Kozikowski.

„Jak co roku, na stołach pojawiło się 12 wigilijnych potraw – podkreśliła wiceprezes Fundacji Rodziny Czarneckich Dominika Czarnecka – to m.in. 250 kg ryby po grecku, 150 kg kutii, 150 kg łazanek, ok. 150 kg sałatki śledziowej i 100 litrów czerwonego barszczu”. Jedzenie rozdawało 40 wolontariuszy Caritas oraz Fundacji.

Wszystkich przybyłych na wieczerzę wigilijną, w swoich gościnnych progach, przywitała Dyrektor Zespołu Szkół Katolickich – Honorata Kozłowska. Złożyła najlepsze życzenia świąteczne oraz zapewniała, że każdy z gości może w tym miejscu spotkać maleńkiego Chrystusa, który tego dnia jest ze wszystkimi potrzebującymi.

Biorącym udział w Wigilii życzenia złożyli również prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski oraz metropolita białostocki J. E. Ks. Abp Tadeusz Wojda, który dodał: „Boże Narodzenie jest dla wszystkich, to nie jest tylko dla wybranych elit, dla bogatych. Chrystus rodząc się w szopie, chciał, żeby ci najprostsi go zrozumieli, bo tylko wtedy oni staną się autentycznymi świadkami przekazu dobrej nowiny”.

Uczestnicy Wigilii po dzieleniu się opłatkiem, kolędowaniu i wspólnym posiłku mogli również zabrać świątecznie potrawy do swoich domów. Każdy otrzymał słodki upominek oraz kartkę świąteczną z najlepszymi życzeniami od organizatorów.

 

keyboard_arrow_up
Skip to content