KILOMETRY DOBRA W GALERIACH

3960 zł na rzecz Metanoi w kilka godzin zebrali wolontariusze w białostockich Galeriach Handlowych. Akcja Kilometry Dobra jest już na półmetku. Potrzeba jeszcze ponad 60 tysięcy złotych.

100 wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas dyżurowało w sobotę w galeriach: Jurowieckiej, Auchan Hetmańska, Outlet Białystok, Atrium Biała. Zbierali pieniądze do puszek w ramach akcji Kilometry Dobra na wyposażenie pokoi w Katolickim Ośrodku Wychowania i Terapii Uzależnień Metanoia w Czarnej Białostockiej. – Wyposażenie pokoju dla jednej osoby kosztuje średnio 3333 złote. W jeden dzień zebraliśmy więc na kompletne zakupy dla jednego podopiecznego: łóżko, biurko, lampkę, szafkę nocną, ramkę na zdjęcie rodzinne i wiele innych – podsumowuje Agata Papierz, koordynator Kilometrów Dobra w Caritas Archidiecezji Białostockiej.

W sumie na wyposażenie pokoi w Metanoi w ramach Kilometrów Dobra zebrano do tej pory około 35 tysięcy złotych. Brakuje więc jeszcze 65 tysięcy. – Prowadziłam lekcje indywidualne w Metanoi. To był bardzo wartościowy czas. Teraz przekonuję innych, że warto wspierać ten ośrodek każdą złotówką i cieszę się, że rozumieją to moi uczniowie, wolontariusze – powiedziała Beata Wielgat, opiekun Szkolnego Koła Caritas, która razem z uczniami zachęcała do wrzucenia do „kilometrowej” puszki symbolicznej złotówki.

Zbiórka trwa. Najszybciej można się włączyć, wpłacając pieniądze przez   LINK .

Finał Kilometrów Dobra – 3 czerwca w parku Planty. W tym roku, w ramach bicia rekordu Guinessa przez organizacje zaangażowane w Kilometry Dobra, w Białymstoku  powstanie obraz z monet jednozłotowych.

 

DSC_6582.NEF   DSC_6570.NEF    DSC_6569.NEF   DSC_6587.NEF

keyboard_arrow_up
Skip to content