KOMUNIKAT

W związku z zaistniałą w ostatnim czasie sytuacją doszło do przywłaszczenia telefonu komórkowego należącego do naszego pracownika. W telefonie znajdowały się dane osobowe takie jak imiona i nazwiska oraz numery telefonów zarówno pracowników oraz klientów. W związku z powyższym pragniemy poinformować, że:

1. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości wyznaczyliśmy Inspektora Ochrony Danych Osobowych, którym jest Pan Andrzej Rybus-Tołłoczko i z którym skontaktować się można: iodo@rt-net.pl lub +48 668 933 389.
2. W konsekwencji naruszenia osoby niepowołane mogły wejść w posiadanie Państwa danych osobowych, aczkolwiek dołożyliśmy wszelkich starań, aby zminimalizować obszar naruszenia.
3. Szybka reakcja na powyższe naruszenie skutkowała tym, że przywłaszczony telefon komórkowy powrócił w ręce jego właściciela dzięki czemu zostało zminimalizowane ryzyko wejścia w posiadanie danych przez inne niepowołane osoby.

Nauczeni sytuacją, po wystąpieniu w tej sprawie Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych radzimy Państwu:
1. Zachowanie ostrożności przy podawaniu danych osobowych innym osobom, zwłaszcza za pośrednictwem internetu czy telefonu,
2. Korzystanie z przeglądarek internetowych wyposażonych w filtry antyphishingowe,
3. Zachowanie ostrożności przy otwieraniu hiperłączy, jeśli nie znamy adresata wiadomości.
W przypadku wątpliwości należy zgłosić się do administratora strony.
Za zaistniałą sytuację serdecznie przepraszamy i dokładamy wszelkich starań, aby się nie powtórzyła.

Caritas Archidiecezji Białostockiej

keyboard_arrow_up
Skip to content