Kultura dla obywateli

Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu na projekt „Białostocki Finał Akcji – Tornister pełen uśmiechów” (pozycja 9), organizowany przez Caritas Archidiecezji Białostockiej w ramach konkursu „Kultura dla obywateli”. Projekt ma szansę otrzymać dotację z budżetu miasta. Poszczególne projekty walczą o dofinansowanie w wysokości od 30 do 100 tysięcy złotych. Dotacje otrzyma maksymalnie pięć przedsięwzięć. Zapraszamy do wypełnienia ankiety i zagłosowania na nasz projekt, można to zrobić w terminie od 9 do 18 czerwca 2015 r. na stronie: http://www.bialystok.pl/pl/dla_mieszkancow/kultura/kultura-dla-obywateli.html
Informacje o projekcie „Białostocki Finał Akcji – Tornister pełen uśmiechów”:

W ramach realizacji zadania odbędzie się koncert charytatywny – „Tornister pełen uśmiechów”. W trakcie koncertu wystąpią schola Winnica, białostocki zespół Whitestok, zespół Arka Noego oraz Luxtorpeda. Koncert odbędzie 31 sierpnia na placu w centrum Białegostoku.

Będzie to wydarzenie artystyczne na najwyższym poziomie. Ze względu na to, że jest to impreza skierowana do dzieci oraz ich rodziców zaprosiliśmy Arkę Noego oraz Luxtorpedę. Będzie to koncert charytatywny, który ma na celu zwrócić uwagę na dzieci, których rodzice nie są w stanie zapewnić Im materiałów do nauki. Są to dzieci z rodzin ubogich znajdujących się pod opieką Caritas Archidiecezji Białostockiej oraz szkolnych i parafialnych kół wolontariatu.

W trakcie imprezy Białostoczanie będą mieli możliwość podzielenia się przyborami szkolnymi z ubogimi dziećmi. W ten sposób napełnimy tornistry na nadchodzący rok szkolny.

Dzieciom, które nie mają wiele okazji do integracji i uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych oprócz występu Arki Noego, a dla starszych Luxtorpedy przygotowane będą stoiska z grami edukacyjnymi oraz animatorzy dla młodszych dzieci.

Organizacja festynu i koncertu jest ofertą pożytecznego spędzania wolnego czasu, oderwania się od czterech ścian własnego domu, wspólnego rodzinnego wypoczynku, integracja dzieci i młodzieży aktywnego uczestnictwa w oferowanym programie imprezy. Jest też okazją do spotkań rodziców, dzieci, całych rodzin, które mają podobne problemy i żyją w podobnej rzeczywistości. Będą to rodziny z Białegostoku, ale nie tylko. Są to osoby, które na co dzień nie mają dostępu do instytucji kultury, albo nie biorą w nich udziału.

keyboard_arrow_up
Skip to content