Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia

Dziś, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny rozpoczyna się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia jako pełen łaski czas dla Kościoła. Bulla ogłaszająca Rok Święty Miłosierdzia, została uroczyście odczytana w samą Niedzielę Miłosierdzia Bożego (12.04.2015 r.), a więc dniu patronalnego święta Caritas.Ma to dla nas szczególny wymiar, gdyż samo słowo Caritas oznacza czynną miłość bliźniego wypływającą z miłości do Boga. Zgodnie z pierwszym zdaniem Dekretu powołującego Caritas Archidiecezji Białostockiej, stwierdzającym, iż „miłosierdzie stanowi istotny element misji ewangelizacyjnej Kościoła i jej weryfikację”, działania Caritas wpisują się w misję Kościoła, polegającą na pełnieniu posługi miłosierdzia. Naszym przesłaniem jest niesienie skutecznej pomocy potrzebującym i ubogim, odwołując się d o wartości i zasad wypływających z nauki Ewangelii i katolickiej nauki społecznej.

W bulli „Misericordiae vultus” papież Franciszek zwraca się do wiernych tymi słowami:

Jest moim gorącym życzeniem, aby chrześcijanie przemyśleli podczas Jubileuszu uczynki miłosierdzia względem ciała i względem ducha. Będzie to sposobem na obudzenie naszego sumienia, często uśpionego w obliczu dramatu ubóstwa, a także umożliwi nam coraz głębsze wejście w serce Ewangelii, gdzie ubodzy są uprzywilejowani dla Bożego miłosierdzia. Przepowiadanie Jezusa przedstawia te uczynki miłosierdzia, abyśmy mogli poznać, czy żyjemy jak Jego uczniowie, czy też nie.”

W przededniu rozpoczynającego się Roku Świętego Miłosierdzia pracownicy biura Caritas zebrali się w godzinie miłosierdzia, by wspólnie uczestniczyć we Mszy świętej odprawionej przez księdza Adama Kozikowskiego, dyrektora CAB.

W imieniu Dyrekcji i pracowników Caritas życzymy owocnego przeżycia czasu łaski!

keyboard_arrow_up
Skip to content