Podsumowanie akcji „Kilometry Dobra”

1785 metrów dobra, czyli 78720 złotówek to białostocki wynik akcji „Kilometry Dobra”. Uroczysty finał miał miejsce 31 maja 2015 na Rynku Kościuszki, gdzie powstał wielki wąż składający się z ciągów monet jednozłotowych. Przez cały dzień wolontariusze Caritas kwestowali na rzecz powstającego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego dla dzieci z głębokim upośledzeniem w Supraślu. Każdy mógł złożyć dowolny datek do puszki lub dokleić swoją złotówkę na specjalnie przygotowane taśmy. Na scenie wystąpili artyści z Białostockiego Studia Piosenki Jerzego Tomzika, Chór Nadziei, Dawid Gałażewicz, Schola Winnica, a gwiazdą wieczoru był Maleo Reggae Rockers.
Były też występy dzieci z białostockich przedszkoli, przedstawienie „Kopciuszek” przygotowane przez młodzież z Ośrodka Metanoia, a także gry, zabawy i inne atrakcje dla najmłodszych. Caritas Archidiecezji Białostockiej przygotowała też 4000 tysiące paczek z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, dzięki wsparciu Partnera Strategicznego – Jeronimo Martins Polska SA, właściciela sieci sklepów Biedronka.

Kampania ma zasięg ogólnopolski, wzięło w niej udział 30 organizacji z całego kraju. Wspólnymi siłami udało się zebrać 1,1 mln złotych, czyli 25 Kilometrów Dobra. Każda z organizacji partnerskich zbierała fundusze na ściśle określony cel. To druga edycja akcji, a jej organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, wolontariuszom i koordynatorom akcji za pomoc. Dziękujemy parafiom za zaangażowanie i wsparcie. Dziękujemy sponsorom. Bóg Zapłać!

keyboard_arrow_up
Skip to content