Półkolonie dla dzieci w świetlicach Caritas

Każda ze świetlic Caritas przygotowała z myślą o swoich podopiecznych bogaty program wakacyjny z myślą o tym, by rozwijać zainteresowania dzieci i ich talenty. „Chcieliśmy w taki sposób wypełnić dzieciom czas, aby nikt się nie nudził, aby każdy znalazł dla siebie coś wartościowego” – mówi Agnieszka Stefanowicz, koordynatorka świetlic Caritas. Będzie czas na sport, na kulturę, na spotkania z przyrodą.
W czasie warsztatów artystycznych dzieci będą doskonaliły sztukę zdobienia przedmiotów techniką decoupage, modelowania masy solnej, a doświadczeni animatorzy kultury poprowadzą zajęcia z kręcenia balonów i puszczania baniek mydlanych.

Wyjątkową atrakcją dla dzieci będzie podróż do krainy dinozaurów, Muzeum Wsi i rezerwatu sokołów. Rozegrany zostanie turniej tenisa stołowego, będzie czas na plażowanie, wycieczki rowerowe, a także wyjście do Zoo.

Dzieci odwiedzą również Muzeum Ikon w Supraślu, Centrum Ludwika Zamenhoffa oraz białostockie muzea. Będzie wizyta w Straży Granicznej oraz próbowanie swoich sił i umiejętności na ściance wspinaczkowej. Półkolonie Caritas będą trwały cały lipiec, a zakończy je wspólne grillowanie na świeżym powietrzu.

keyboard_arrow_up
Skip to content