Samolot z pomocą dla uchodźców w Jordanii od MSZ i Caritas

Przedstawiciele Caritas Polska wraz z Ministrem Spraw Zagranicznych Witoldem Waszczykowskim udali się dziś do Jordanii z transportem pomocy humanitarnej. Z pomocy finansowanej przez MSZ a zorganizowanej przez Caritas Polska skorzysta blisko 2000 najbardziej potrzebujących rodzin uchodźców z Syrii i Iraku, które przybyły do Jordanii z terenów ogarniętych wojną.

Wartość darów, które w części zostają przewiezione wraz z dzisiejszą delegacją a w części zostaną zakupione na miejscu, wynosi 80 tys. zł. Śpiwory, środki higieny, pieluchy i artykuły szkolne trafią do potrzebujących za pośrednictwem Caritas Jordan, która rocznie udziela pomocy kilkudziesięciu tysiącom uchodźców.

Rzecznik prasowy MSZ, Rafał Sobczak, na lotnisku Okęcie, tuż przed odlotem samolotu z darami powiedział: Minister Waszczykowski w Jordanii spotka się nie tylko z władzami ale także z uchodźcami i organizacjami niosącymi pomoc potrzebującym. Partnerem MSZ przy realizacji obecnej pomocy a także szerszych działań służących wsparciu uchodźców są przede wszystkim Caritas Polska i Caritas Jordan.

Projekt jest finansowany w ramach współpracy Caritas Polska z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP. Caritas Polska od czasu wybuchu wojny syryjskiej regularnie współpracuje z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP udzielając pomocy uchodźcom w Jordanii i Libanie. Wartość dotychczasowych, realizowanie wspólnie projektów to ponad 3, 5 mln zł.

keyboard_arrow_up
Skip to content