Śniadanie Wielkanocne 2023

Dziś o godz. 7:30 na hali Zespołu Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku przy ul. Kościelnej 3 odbyło się Śniadanie Wielkanocne dla osób samotnych i potrzebujących, organizowane przez Caritas Archidiecezji Białostockiej oraz Zespół Szkół Katolickich.

Rozpoczęło się od przywitania przez ks. Jerzego Sęczka, dyrektora Caritas Archidiecezji Białostockiej, wszystkich przybyłych uczestników i gości tego wydarzenia. Wyraził również wielką wdzięczność wolontariuszom, którzy wzięli udział w przygotowaniu śniadania, w sposób szczególny zaznaczył po raz kolejny obecność wolontariuszy z Ukrainy, którzy tak jak w czasie Wigilii tą posługą chcieli wyrazić wdzięczność za okazaną życzliwość.

Obecny był również Abp. Józef Guzdek, Metropolita Białostocki, którzy podkreślił istotę spotkania przy stole wielkanocnym, jednak wskazał i podkreślił, że „nie samym chlebem żyje człowiek”. Wyraził również ogromną wdzięczność wolontariuszom za poświęcony czas. „Ta miłość świadczona drugiemu człowieku ma wartość najwyższą” – zaznaczał kierując słowa do tych, którzy posługiwali w czasie tegorocznego śniadania wielkanocnego.

„Święta wielkanocne to czas kiedy staramy się z nadzieją przyjmować istotę świąt, a z drugiej staramy się być wśród tych, którzy obdarzają nas miłością” – podkreślił Rafał Rudnicki, wiceprezydent Miasta Białegostoku. W dalszej kolejności złożył życzenia w imieniu władz miasta.

Następnie Abp. Guzdek odmówił modlitwę błogosławieństwa i wraz z ks. Andrzejem Ratkiewiczem, wicedyrektorem Caritas, poświęcili pokarmy przechodząc pomiędzy stołami.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tegorocznego Śniadania Wielkanocnego. Wszystkim wolontariuszom z placówek Caritas Archidiecezji Białostockiej, jak i tym, którzy w ostatnich dnia zgłaszali chęć pomocy.

keyboard_arrow_up
Skip to content