SOBOTA PEŁNA PIĘKNA

Ognisko i mini SPA. Studenci Uniwersytetu w Białymstoku przygotowali atrakcje dla podopiecznych Domu Matki i Dziecka Caritas Archidiecezji Białostockiej.

Grupa studentów III roku socjologii z Uniwersytetu w Białymstoku w ramach zaliczenia jednego z przedmiotów dostała zadanie: zorganizowanie wolontariatu. Studenci wyszli z inicjatywą zorganizowania wyjątkowego dnia dla mieszkanek Centrum Pomocy Caritas w Supraślu i ich dzieci.

Każda z Pań mogła skorzystać z usług profesjonalnych masażystek i manicurzystki. Kiedy Mamy korzystały z zabiegów upiększających, studenci opiekowali się dziećmi, zorganizowali też rodzinną sesję zdjęciową w plenerze. – Dawno nie miałam takiego relaksu. Masaż dłoni i manicure, a dzieci są obok i grają szczęśliwe w piłkę – cieszyła się Magda, która niedawno opuściła Dom Matki i Dziecka Caritas Archidiecezji Białostockiej, ale wciąż mieszka w Supraślu. – Taki był nasz plan: zapewnić rozrywkę i mamom, i dzieciom. Podzieliliśmy się zadaniami i cieszymy się, że nasz pomysł się sprawdził i możemy pomóc – powiedziała Sandra Świsłocka, studentka Uniwersytetu w Białymstoku.

Na gości czekało ognisko z kiełbaskami, napoje, słodycze i owoce. – W Domu Matki i Dziecka mamy prawdziwe święto. To piękny, rodzinny dzień – podsumowała s. Adriana, kierownik placówki.

Dom Matki i Dziecka Caritas Archidiecezji Białostockiej w Supraślu jest placówką całodobową, stacjonarną, zapewniającą schronienie kobietom oczekującym na urodzenie dziecka, matkom z dziećmi, które utraciły mieszkanie oraz samotnym matkom, których sytuacja materialna lub rodzinna nie pozwalają na godne życie i wychowywanie dzieci. Placówkę prowadzą siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. W Domu Matki i Dziecka w Supraślu mieszkają aktualnie 2 kobiety i 5 dzieci. Przez 20 lat funkcjonowania, placówka pomogła ponad 250 kobietom i 600 dzieciom.

 

DSC_6817 DSC_6871 DSC_6889 DSC_6862 DSC_6857 DSC_6847 DSC_6866 DSC_6864 DSC_6834 DSC_6811 DSC_6813 DSC_6814  DSC_6828

keyboard_arrow_up
Skip to content