SPOTKAJMY SIĘ PRZY ŚWIĄTECZNYM STOLE

Przed nami czwarte śniadanie wielkanocne dla osób samotnych i potrzebujących. Caritas Archidiecezji Białostockiej, Fundacja im. Rodziny Czarneckich i Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia zapraszają do wspólnego posiłku 1 kwietnia o godz. 7:30  w hali sportowej szkoły przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku.

Na stołach pojawi się m.in. 150 kg pasty jajecznej, 200 kg sałatki jarzynowej, 250 litrów żurku, 240 kg wędlin i białej kiełbasy, 1000 bochenków chleba, 300 bab piaskowych. Organizatorzy są gotowi na przyjęcie nawet tysiąca osób. Przygotowania trwają od stycznia. Pomogli nam co roku lokalni przedsiębiorcy oraz osoby prywatne – powiedziała Dominika Czarnecka, wiceprezes Fundacji im. Rodziny Czarneckich.

– Gdyby nie było Zmartwychwstania, daremna byłaby nasza wiara, tak mówi Słowo Boże. Pragniemy się włączać w to wydarzenie, by towarzyszyć tym osobom, którym na przeszkodzie do świętowania stoi zasobność portfela czy samotność. Trudno przecież mówić o świętowaniu najważniejszych w Kościele Katolickim świąt, bez obecności drugiego człowieka  – powiedział ks. Adam Kozikowski, dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej.

Salę i dekoracje przygotowali uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku.Najmłodsze dzieci przygotowały dekoracje na stoły. Są skromne, ale przygotowane z ogromną życzliwością. Skromna jest też nasza rola. Mamy otworzyć drzwi dla samotnych i potrzebujących – powiedziała Honorata Kozłowska, dyrektor nauczyciele Zespołu Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku. –  Nie chodzi jednak  tylko o to żeby zjeść, wypić, zabrać ze sobą, choć to oczywiście ważne, ale żeby się spotkać i w drugim człowieku spotkać żywego Boga, który daje nadzieję – dodała.

W przygotowaniu posiłków i serwowaniu śniadania pomoże 30 wolontariuszy. – Jeśli ktoś może i chce pomóc, ma też ważną książeczkę zdrowia, zapraszamy do kontaktu  – powiedziała Dominika Czarnecka, wiceprezes Fundacji im. Rodziny Czarneckich. – W sobotę przed południem przyda się pomoc choćby przy krojeniu wędlin czy obieraniu jaj.

Każdy z gości obecnych na czwartym Śniadaniu Wielkanocnym, otrzyma przy wyjściu paczkę ze świątecznymi potrawami.

 

DSC_0487    DSC_0479   DSC_0484

keyboard_arrow_up
Skip to content