Spotkanie opłatkowe osób niepełnosprawnych

Caritas Archidiecezji Białostockiej wraz z Fundacją im. Rodziny Czarneckich zaprasza osoby niepełnosprawne na integracyjne spotkanie opłatkowe, które odbędzie się 18 grudnia (piątek) o godz. 12:00 w Dworku Czarneckiego w Porosłach. W spotkaniu weźmie udział około 250 osób, będą to uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy, Stowarzyszenia „Jesteśmy Razem” oraz podopieczni innych organizacji pomagających osobom niepełnosprawnym.

W wydarzeniu weźmie udział biskup Henryk Ciereszko. Spotkanie rozpocznie inscenizacja bożonarodzeniowa przygotowana przez Polski Związek Niewidomych. Będzie modlitwa, dzielenie się opłatkiem, poczęstunek, przewidziano także niespodzianki.

Spotkania opłatkowe osób niepełnosprawnych są już wpisane w tradycję. „To środowisko potrzebuje integracji i świadomości, że się o nich pamięta. Takie spotkanie, chociaż raz w roku, w tak znamiennym okresie jest potwierdzeniem tej pamięci” – mówi Halina Sobolewska-Wildner, koordynatorka spotkania.

Uroczystość ma charakter otwarty. Wszystkie zainteresowane osoby mogą skorzystać z bezpłatnego transportu. Firma KPKM udostępni w piątek specjalny autobus z napisem „Wigilia Caritas”, który będzie podstawiony na przystanku Piłsudskiego/Rzeka Biała o godz. 10:50. Autobus wyjedzie o godz. 11:00.

Bogumiła Maleszewska

keyboard_arrow_up
Skip to content