SPOTKANIE Z PARĄ PREZYDENCKĄ W SPRAWIE POMOCY NA GRANICY

„Najpierw w Kuźnicy Para Prezydencka spotkała się z funkcjonariuszami służb mundurowych, następnie w Czarnej Białostockiej z organizacjami działającymi na granicy i mieszkańcami. Rozmawiano o problemach związanych z kryzysem i możliwościach wsparcia.” – podaje portal WrotaPodlasia.pl

W środowym (8.12.2021 r.) wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Caritas Archidiecezji Białostockiej:  dyrektor – ks. Jerzy Sęczek, z-ca dyrektora – Sebastian Wiśniewski oraz Agata Papierz.

„W ramach wizyty Para Prezydencka odwiedziła Kuźnicę. Spotkała się tam z funkcjonariuszami Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej, żołnierzami Wojska Polskiego oraz obecnymi na miejscu żołnierzami wojsk sojuszniczych. Następnie, w Czarnej Białostockiej, prezydent z małżonką rozmawiali z mieszkańcami i przedstawicielami organizacji społecznych z terenów przygranicznych.

– Chcemy także od nich usłyszeć informacje, jak wygląda ta sytuacja z ich punktu widzenia, jakiego ewentualnie wsparcia tutaj potrzebują – informował wcześniej Andrzej Duda w rozmowie z dziennikarzami.

Prezydent podziękował mieszkańcom okolicznych miejscowości za to, że „z taką niezwykłą życzliwością traktują naszych żołnierzy i funkcjonariuszy”. (…) Na zakończenie wizyty w Podlaskiem Para Prezydencka wzięła udział w koncercie charytatywnym „Pomagamy razem” na rzecz rodzin funkcjonariuszy i żołnierzy pełniących służbę na wschodniej granicy, który odbył się w Operze i Filharmonii Podlaskiej.”

źródło: prezydent.pl, WrotaPodlasia.pl
oprac.: Anna Augustynowicz
fot.: Jakub Szymczuk/KPRP

keyboard_arrow_up
Skip to content