ŚWIECA, KTÓRA TWORZY POLSKĄ WIGILIĘ

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom jest akcją Caritas. Na przestrzeni lat  Świeca stała się jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawanych symboli Wigilii w Polsce. To nie tylko płomień na stole wigilijnym, ale przede wszystkim realna pomoc  i uwrażliwianie na potrzeby tych, którzy są w trudnej sytuacji.

    Świeca rozprowadzana we wszystkich parafiach Archidiecezji Białostockiej jest cegiełką, a nie towarem czy produktem dekoracyjnym, pozwala budować lepszą codzienność dla dzieci i ich rodzin, które korzystają z pomocy Caritas. Każda świeca daje potrzebującym  ciepły posiłek, zwiększa ich szanse edukacyjne, pomaga w leczeniu i rehabilitacji, ale też ratuje w sytuacjach bez wyjścia. Część ze sprzedaży każdej świecy przekazujemy do Caritas Polska na realizację konkretnego projektu związanego z dziećmi poza granicami naszego kraju, a także do Parafialnych Zespołów Caritas. W tym roku w ramach akcji do parafii w Archidiecezji Białostockiej  przekazanych  zostało  25 tysięcy  Świec.

    „Dzięki świecy Caritas nie tylko pomagamy konkretnym dzieciom, ale wpływamy także na sytuację ich rodzin. Niejednokrotnie przywracamy wiarę w drugiego człowieka i w lepszą przyszłość dzieci, w których rodzice pokładają nadzieję. Przez lata działalności Caritas udało się poprawić kondycję materialną, moralną i duchową setek tysięcy polskich rodzin. Ufamy, że ten rok także przyniesie światło tysiącom dzieci, świadcząc o wielkich pokładach dobroci w każdym z nas” – mówi ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

keyboard_arrow_up
Skip to content