Tytuł Wicemistrza w Mistrzostwach Świata w Dobroci dla Caritas Archidiecezji Białostockiej

    Konferencja i Gala Kilometrów Dobra odbyła się 8 października 2019 r. w Krakowskim Teatrze Variete. Caritas Archidiecezji Białostockiej już po raz 6 uczestniczyła w kampanii, wspólnie z innymi  uczestnikami świętowała sukcesy ostatnich lat czyli: 3 krotny tytuł Mistrza Świata w Dobroci, a w tym roku zajęcie 3 miejsca w Mistrzostwach Świata w Dobroci.

    Wydarzenie prowadzone przez Macieja Orłosia, rozpoczęło się od Konferencji, podczas której wysłuchaliśmy prelekcji przedstawicieli wybranych organizacji, chcących podzielić się z nami doświadczeniem zdobytym w Kilometrach Dobra oraz sukcesami, jakie odnieśli biorąc udział w Kampanii.  Atmosfera była niesamowita, a to wszystko dzięki wspaniałym uczestnikom, których łączy jeden cel – czynienie dobra.

   Uroczystą Galę otworzył Prezes Polskiego  Instytutu  Filantropii Robert Kawałko. Następnie wszyscy goście obejrzeli film poświęcony Kampanii Kilometrów Dobra oraz wysłuchali inspirującego wystąpienia Jaśka Meli

    W tym roku wszystkie zebrane złotówki zamieniliśmy  na dobro, jakim był zakup dwóch dostawczych samochodów na pomoc potrzebującym. Będą one służyły osobom chorym, niepełnosprawnym i seniorom w Wypożyczalni Sprzętu Medycznego im. Św. Łukasza oraz osobom bezdomnym, ubogim i wykluczonym społecznie – naszym podopiecznym z Centrum Pomocy Samarytanin,  Noclegowni dla Bezdomnych Mężczyzn św. Brata Alberta i Noclegowni dla Kobiet św. Matki Teresy z Kalkuty.

    Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym Darczyńcom za  bezinteresowne dobro, które od Was płynie każdego dnia. To dzięki Wam i Waszym staraniom możemy ciągle dodawać kolejne kilometry dobra, które służą szczytnym celom jednocześnie zbliżając nas do pobicia rekordu Guinnessa!

keyboard_arrow_up
Skip to content