WAKACJE Z CARITAS – CZAS START!

Przed nimi dziewięć dni wakacyjnego szaleństwa. 45 dzieci z Białegostoku i okolic wyjechało na kolonie, organizowane przez Caritas Archidiecezji Białostockiej.

Uczestnicy Wakacyjnej Akcji Caritas to dzieci w wieku szkolnym (9-14 lat), zgłoszone przez Parafialne Zespoły Caritas.

Program – patriotyczny. To ze względu na przypadającą w tym roku setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Będzie nauka Hymnu Polski, pieśni patriotycznych z czasów Powstania Warszawskiego, regionalne wycieczki integracyjne, na przykład zwiedzanie Kruszynian
z przewodnikiem, planszowe gry historyczne i zabawa terenowa pod okiem gości z białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, wizyta w Nadleśnictwie Poczopek.

Dzieci nagrają też filmik z życzeniami i podziękowaniami Powstańcom Warszawskim, włączają się tym samym w akcję białostockiego oddziału IPN.

Rodzice nie płacą za udział dziecka w koloniach. Wyjazd jest współfinansowany ze środków Miasta Białystok. Pieniądze przekazały także parafie, Caritas Archidiecezji Białostockiej, Ośrodki Pomocy Rodzinie oraz Caritas Polska.

Wakacyjna Akcja Caritas, czyli wyjazdy i kolonie, odbywają się latem w całym kraju. W tym roku z akcji skorzysta ponad 15 tys. dzieci polskich i 3 tys. dzieci polonijnych – z Ukrainy, Litwy, Białorusi
i Mołdawii.

Środki na Wakacyjną Akcję Caritas pochodzą m.in. ze sprzedaży świec w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, darowizn indywidualnych i SMSów. 

0x0

IMG_20180810_114228

IMG_20180810_114751

IMG_20180810_114247

keyboard_arrow_up
Skip to content