Wakacyjna akcja Caritas

Nadeszły upragnione wakacje. Białostocka Caritas przygotowała dla swoich małych podopiecznych szereg atrakcji, by wolny czas przeżyć radośnie, bezpiecznie i wyjątkowo. W świetlicach Caritas właśnie rozpoczęły się półkolonie, które potrwają do końca lipca, natomiast w sierpniu dzieci wyjadą na kolonie do Krynek.

Pierwszy tydzień półkolonii przebiega pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Dzieci szalały już w „Sferze wysokich lotów”, były na ściance wspinaczkowej oraz w Kręgielni, teraz czekają je zawody sportowe i wycieczka po Białymstoku. Drugi tydzień wakacji upłynie pod hasłem „Jestem Eko”. Dzieci będą uczestniczyć w zajęciach z edukacji leśnej w Nadleśnictwie Dojlidy oraz lekcji ekologicznej „Segreguję świecę przykładem” prowadzonej przez PUHU ,,Lech” , odbędą się warsztaty twórczego recyklingu – tworzenie zabawek oraz projektowanie i wykonanie własnej torby ekologicznej. Będzie też zwiedzanie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku.

Trzeciego tygodnia dzieci zapoznają się z kulturą i sztuką różnych narodów zdobywając tytuł „Mistrzów kultury”. Poznają Francję – kolebkę mody, sztuki i dobrej kuchni, odbędą podróż po Wietnamie, zapoznając się z mieszkańcami tego kraju i ich zwyczajami. Będą również uczestniczyć w zajęciach kulinarnych. Trzeciego dnia poznają kulturę i najważniejsze zabytki Włoch, będzie czytanie bajki pt. „Pinokio” i wizyta w pizzerii. Kolejnym ciepłym krajem czekającym na odkrycie będzie Gracja. Dzięki prezentacji multimedialnej dzieci poznają zabytki starożytnej Grecji, nauczą się popularnego tańca greckiego „Zorba” oraz wykonają „Wieniec laurowy”. Ostatnia podróż po mapie świata obejmie Meksyk, dzieci poznają najważniejsze hiszpańskie słowa i różne ciekawostki oraz zrobią marakasy (meksykańskie grzechotki).

Ostatni tydzień półkolonii przebiegnie pod hasłem: Jak się bawić to się bawić”. Dzieci odwiedzą Centrum Ludwika Zamenhofa, Fabrykę Misia, Fabrykę Cukierków. Czeka je wyjście do kina i  wycieczka do Muzeum Dziejów Ziemi – Jurajski Park Dinozaurów. Zakończeniem półkolonii będzie dyskoteka.

„Wakacyjna Akcja Caritas” to jedna z największych i najstarszych inicjatyw prowadzonych przez Caritas w całej Polsce. Caritas Archidiecezji Białostockiej już po raz XXIII organizuje kolonie – tym razem skorzysta z nich 46 dzieci, które wyjadą do Krynek.

Program kolonii obejmuje wycieczki po okolicy, rozwijanie zainteresowań uczestników, zawody sportowe, konkursy plastyczne. Na podopiecznych czeka wiele niespodzianek, gier i zabaw.

Jeśli chcesz pomóc dzieciom i wesprzeć ich letni wypoczynek możesz wpłacić pieniądze przez PayU: https://caritas.bialystok.pl/wp-content/plugins/darowizny/form.php lub zrobić przelew na konto: 66 1240 5211 1111 0000 4931 3527 z dopiskiem „Wakacyjna Akcja Caritas”. Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękujemy!

keyboard_arrow_up
Skip to content