Wigilia dla potrzebujących

O godz 14:00 w Zespole Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku odbyła się „Wigilia dla potrzebujących”. Wzięło w niej udział około 350 osób potrzebujących i samotnych. W wieczerzy uczestniczyli również Abp Józef Guzdek, metropolita białostocki oraz prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Ks. Jerzy Sęczek, dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej, przywitał wszystkich przybyłych i w wielką radością podkreślił możliwość przeżycia wigilii w tradycyjnej formie.

W swoim przemówieniu Abp Józef Guzdek podkreślił, że Jezus, Maryja i Józef nie byli sami, przyszli najpierw pasterze – prości ludzie, a następnie królowie. Zaznaczył, że „dobro łączy, dobro ma jedno imię. Poza tym to Miłość, która poszła do pracy. Nie jest przystrojona w piękne słowa, ale która wychodzi z gestem życzliwości i dobroci. Byśmy wszyscy razem odkryli, że jesteśmy równi, wszyscy mamy godność człowieka. Nie ma gorszych, nie ma lepszych, wszyscy jesteśmy równi, bo Chrystus powiedział, wy jesteście moimi braćmi, moimi siostrami”. 

Abp Guzdek zwrócił uwagę również na zaangażowanie wolontariuszy z Ukrainy, którzy pomagali w czasie „Wigilii dla potrzebujących”. W ten sposób chcieli okazać wdzięczność za otrzymaną pomoc. 

Po wspólnej modlitwie, wysłuchaniu fragmentu z Pisma Świętego o Narodzinach Jezusa, błogosławieństwie pokarmów, wszyscy wspólnie zasiedli do wieczerzy wigilijnej.

keyboard_arrow_up
Skip to content