Wspomnienie św. Joachima i Anny – dziadków Jezusa

26 lipca w liturgii Kościoła wspominamy św. Joachima i Annę. Niewiele wiemy o tych świętych osobach. Z pewnością są dziadkami Jezusa i rodzicami Maryi. Swą córkę nazwali Mariam, co można przetłumaczyć jako Kropelka. Kropelka pachnącej mirry lub kropelka goryczy. Bardzo długo czekali na dziecko.

W tym tygodniu zwracamy naszą uwagę w sposób szczególny na Dziadków i Osoby Starszy. W związku z III Światowym Dniem Dziadków i Osób Starszych, jak i dzisiejszym wspomnieniem św. Joachima i Anny, chcemy przypomnieć o działaniach Caritas Archidiecezji Białostockiej na rzecz Seniorów.

W ramach wsparcia CAB prowadzi Klub Seniora Dobry Czas przy parafii św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku. To miejsce powstało, by seniorzy mogli dzielić się doświadczeniem, rozwijać swoje pasje oraz zwyczajnie móc wspólnie spędzić czas. Klub organizuje różne zajęciach ruchowe, wspólne wyjścia i wycieczki m.in. do muzeum Sybiru, na koncerty, organizowane są spacery i ogniska. Seniorzy spotykają się na wieczorkach ostatkowych, wspólnym dzieleniu się opłatkiem, wieczorach patriotycznych, seansach filmowych. Poznają tajniki zdrowego odżywiania oraz o prawidłowe dbanie o swoje zdrowie psychiczne. Biorą udział w zajęciach ekologicznych, florystycznych, krawieckich oraz rzeźbiarskich.

Zrealizowali projekt „(Nie)zapomniane Kobiety z Małych Ojczyzn na Podlasiu”, którego zwieńczeniem była opublikowana pozycja książkowa pod tym samym tytułem. Aktualnie biorą udział w kolejnym przedsięwzięciu pt. „Aktywnie przez życie”.


Cieszymy się z możliwości wspólnego działania, a przede wszystkim z chwil kiedy widzimy uśmiech i radość wśród naszych kochanych Seniorów.

keyboard_arrow_up
Skip to content