XV Jubileuszowa Zbiórka Żywności Caritas TAK, POMAGAM!

Już w piątek startuje XV Jubileuszowa Zbiórka Żywności Caritas TAK, POMAGAM! 

W dniach 7 i 8 grudnia 2018 roku (w godzinach 12:00 – 18:00 w piątek oraz w sobotę od godziny 09:00 – 18:00 ) Caritas Archidiecezji Białostockiej zorganizuje w zbiórkę żywności w ponad 60 sklepach.

    Podczas bożonarodzeniowej zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których osoby  najuboższe rodziny, osoby samotne i bezdomne, korzystające z pomocy Centrum Pomocy Samarytanin, przygotują świąteczne posiłki.

    Boże Narodzenie to szczególny czas, w którym każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. W Święta Caritas pragnie dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wigilijnym posiłkiem. Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.

    Przez dwa dni w akcję w Białymstoku, Supraślu, Suchowoli, Czarnej Białostockiej, Choroszczy i Sokółce włączy się 700 wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas oraz szkolnych Kół Caritas. Bożonarodzeniowa zbiórka Tak, Pomagam! przeprowadzona będzie w sklepach sieci Biedronka, Lidl oraz PSS Społem.

keyboard_arrow_up
Skip to content