XVI ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI „TAK, POMAGAM!”

W dniach 29 i 30 marca 2019 roku (piątek, sobota) Caritas Archidiecezji Białostockiej włącza się w XVI edycję ogólnopolskiej zbiórki żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”. Wolontariusze Caritas będą dyżurować w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych.

Podczas wielkanocnej zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki. Wielkanocna zbiórka „Tak, Pomagam!” przeprowadzona będzie m.in. w sklepach sieci Biedronka, Lidl oraz PSS Społem.

Święta Wielkiej Nocy, podobnie jak Boże Narodzenie, to bardzo ważny czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem.

Podczas poprzedniej zbiórki żywności w skali kraju udało się zebrać 575 000 kg żywności, która trafiła do 89 000 osób potrzebujących z rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych oraz do placówek prowadzonych przez Caritas diecezjalne. W akcję zaangażowanych było prawie 30 000 wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas w całej Polsce, którzy zbierali żywność w 2 500 sklepach, by móc przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących.

Osoby potrzebujące można również wesprzeć wysyłając w trakcie zbiórki TAK, Pomagam! wysyłając SMS pod charytatywny numer 72052z hasłem PACZKA (koszt to 2,46 z VAT).

 

za: caritas.pl

keyboard_arrow_up
Skip to content