ZGŁOŚ SIĘ I ZDOBĄDŹ GRANTY NA WŁASNY EKO-PROJEKT

Czy troska o naszą planetę jest Ci bliska? Może zastanawiasz się jak zacząć działać, brakuje Ci funduszy? Jeśli ekologia w Kościele i nauczanie papieża Franciszka są dla Ciebie ważne – weź udział w naszym konkursie i stwórz własny eko-projekt lokalny. Do Twojej dyspozycji będzie aż 4000 zł na działania na rzecz środowiska oraz nasze wsparcie merytoryczne!

Już od ponad roku trwa projekt „Ekologia integralna encykliki Laudato si”. Idąc za myślą Papieża Franciszka chcemy wprowadzić w naszą codzienność dobre praktyki i troskę o środowisko.Uważamy, że ekologia to temat który powinien być podjęty również w Kościele – wzywał do tego nie tylko papież Franciszek, ale również Benedykt XVI i św. Jan Paweł II.

W odpowiedzi na nasze wezwanie proponujemy ogólnopolską  kampanię o ekologii integralnej i działania lokalne. W 12 diecezjach powołaliśmy Animatorów Diecezjalnych, którzy wspólnie z grupami środowisk Caritas działają na rzecz środowiska. Projekty te to często mini-kampanie, warsztaty i wydarzenia, które zależą tak naprawdę tylko od…Twojej kreatywności! Dołącz do nas!

Jakto zrobić?

  1. MIEJ DOBRY POMYSŁ– zastanów się co warto zrobić w Twojej lokalnej społeczności? Jak sprawić, że o ekologii zrobi się głośno? Czekamy na Twoją kreatywność – myśl globalnie, działaj lokalnie!
  1. ZGŁOŚ SIĘ DO NAS –zapoznaj się z regulaminem i wypełnij wniosek konkursowy, na zgłoszenia czekamy do 15 maja 2020 r. Wystarczy że Twoje działania będą w odbywały się w obszarze wskazanych diecezji i będą miały poparcie diecezjalnego Caritas.
    Jeśli masz pytania – zadzwoń do animatora Twojej diecezji, kontakt poniżej.
  1. DZIAŁAJ – najlepsze projekty zostaną włączone do naszych działań i nagrodzone grantami. To może być Twój projekt!

Jeśli weźmiesz udział w projekcie, masz wsparcie – nasz zespół, Animator Krajowy, br. Cordian Szwarc OFM oraz Animatorzy Diecezjalni będą pomagać Ci merytorycznie i formalnie w prowadzeniu projektu.

Zgłoś się już dziś, szczegóły na http://laudatosi.caritas.pl/o-projekcie/konkurs-grantowy/ czekamy!


Masz pytania? Napisz, zadzwoń: 
apapierz@caritas.org.pl, tel. 660 679 998

keyboard_arrow_up
Skip to content